Aude, Sabrina in ambasador jadralnega letenja

0

(OPENSOARING, 24. julija 2018, besedilo Niko Slana, fotografije FB Sabrina Vogt in organizatorji WGC Ostrow 2018)

Zdaj ko je konec svetovnega prvenstva v jadralnem letenju za 15-metrska letala v Ostrowu na Poljskem in ker so hrvaški jadralci že odpotovali v domovino, se nam je stožilo po zanimivih temah, pa čeprav vemo, da se bo WGC nadaljevalo že 28. julija na Češkem na letališču Hosin pri Čeških Budjejovicah. In smo se, tako za zabavo, vtaknili v malenkosti, ki smo jih lahko našli na fotografijah.

Aude Grangeray

Denimo, zanimiva je udeležba tekmovalk, ki smo jo v glavnem kar spregledali. Tokrat sta nastopili dve – Francozinja Aude Grangery v standardnem razredu, uvrstila se je na 26. mesto. Aude je bila maskota v francoski ekipi, kot smo lahko videli na nekaterih fotografijah.

Sabrina Vogt ob repu svoje Libelle

Še bolj zanimiva tekmovalka je bila Nemka Sabrina Vogt, ki se je v klubskem razredu uvrstila na 16. mesto. Sabrine organizatorji niso uspeli ujeti, da bi jo postavili med uradne foto portrete. Skratka, v povezavi z Aude in Sabrino se zastavlja več vprašanj, saj sta se obe potrudili in dokazali, da se lahko kosata v moški konkurenci, predvsem pa sta se v tako močni ekipi, kot sta nemška in francoska, morali kvalificirati. Zagotovo je njuna uvrstitev vredna, da ju omenimo. Lepo bi bilo slišati, kaj sami pravita o svoji udeležbi in uvrstitvi. Pa saj ni treba veliko domišljije, da bi si to predstavljali, čeprav v Sloveniji precej težko, na Hrvaškem pa najbrž še težje. Aude ob čestitkah Opensoaringa ni bila najbolj zadovoljna: »Toda, bilo je samo 26. mesto,« je zapisala, pa čeprav je ta njena uvrstitev v zlati sredini.

Učenci iz Ostrowa na prizorišču svetovnega prvenstva

Nenavadna je tudi fotografija učencev iz Ostrowa za katerimi stoji Sebastian Kawa. Znano je, da si v svojem kraju prizadeva za prepoznavnost jadralnega letenja s predavanju po šolah. Obisk učencev iz Ostrowa na prizorišču svetovnega prvenstva je bil najbrž njegova pobuda. Sebastian Kawa najbrž že ve, kaj dela, predvsem pa je zanimivo, da je ob vsem, kar se je dogajalo na letališču, našel čas še za učence. Še enkrat, bravo Kawa, ne samo serijski svetovni prvak, pač pa tudi ambasador jadralnega letenja.